top of page

YORUMLAR

10 yıllık Orta Asya Keşifleri

Tam denge kıvamına geldiğimi düşündüğüm bir anda bir bekleyiş heyecaninda buldu Qigong beni...Gücümü elime almışken üzerimde ne varsa çekingen korkak aldı götürdü.
Sıcak bir dostun omzunuza elini koymasi gibi samimiydi.
Tüm gücümü evrenin muhteşem dansı ile bütünlestirdi.
Hep içten içe güçlenmek ,köklerimden serpilmek için bir dans arardım .Kendi kendime danslar yaratır o enerjinin akımına kapılırdım.
Diyeceğim,binbir kökten atalarımla,dostlarımla dans etmek gibi Qigong...
Hayali değil tamamen gerçekçi.
Ağaç kadar kök kadar dal kadar gerçek
🌍🙏🌌Nefesiniz kesilmeden gelin.🌌🙏🌍

Ayşegül Yargın

İzmir

Ayhan ve Utku Hoca'nın önderliğinde aldığım qigong eğitimi tek kelimeyle muhteşemdi. Bu süreçte kendi enerjimi hissetmeyi ve yönlendirmeyi öğrendim. Sözcüklerle anlatılamayacak duyusal deneyimler yaşadım. Eğer kendinizi daha yakından tanımak, tanırken de şifalanmak ve büyümek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Merve Yalçın

İzmir

Qigong ile ilk defa Ayhan Güler hocanın dersinde tanımış oldum. Fiziksel duruşlar ,
zarif beden hareketleri, yumuşak nefesler ve imajinasyon ile birlikte ortaya çıkan Qi
enerjisini mucizevi bir şekilde gözlemledim. Derslerden dingin, hafif ,huzurlu şekilde
çıktım. Bana göre Qigong insanın içinde ki ilahi potansiyeli ortaya çıkaracak teknikler
bütünü yada sanat yada bilim… Ayhan Güler de gerçekten büyük bir çaba ve
kalpten verdiği tüm teknikler anlaşılır, net ve tek başına uygulanabilir düzeydeydi.
Kendi yolculuğumda bana yaptığı rehberlik çok büyük oldu ve bunun için her zaman
kendisini sevgi ve şükran ile anmaktayım. Yapılan uygulamaların tüm yaş grubu için
de geçerli olduğunu yaşlı annem de bizzat deneyimledim. Annemin yıllardır kronik
kabızlığına Qigong ile çözüm bulduk . Ayhan hocada asistanı Utku Hamarat ta sıcak
bir dost gibiler. Yüreğinize , emeğinize sağlık , teşekkür ederim.

Melda Naçar

İzmir

Ayhan Güler ve Utku Hamarat hocalarımdan aldığımız 100 günlük çalışma dersleri çok güzel bir eğitim,zaman konusunu halledebilirsem diğer eğitim modüllerinide katılmak isterim.sağlığını önemseyen herkese Qigong eğitimlerine katılmayı öneririm.saygılarımla.

Hüseyin Ufuk İpkırmaz

İzmir

Yoga yapmaya çalışırken ancak bir yandan da zorlandığımı ve bedenime pek uymadığını hissederken qigong ve tai chi çıktı karşıma. Ve beş yıldır hayatımda...Ve hep hayatımda olacağına inanıyorum.Çünkü her an her yerde yapabilme kolaylığıyla birlikte işe yaradığını ve şifasını anında hissedebilmek çok güzel.Ayrica hasimato tiroit hastalığım nedeniyle kullandığım ilaçları bırakmamda qigong ve tai chinin büyük bir desteği olduğunu düşünüyorum.Herkesin kendini iyileştirecek şifa gücünü bulabilmesi dileğiyle...

Evrim Tirci

İzmir

"Qi-Gong'a olan ilgim uzak doğu felseferiyle başlamıştı. Özellikle "yeni çağ" olarak adlandırılan dönemde sözde "eğitmen"'ler sandığımızdan da fazla. Biraz araştırmalar sonucu Ayhan Hocam'ın kursuna katılmaya karar verdim ve iyi ki bu seçimi yapmışım. Bu sebeple Ayhan hocam size şükranlarımı sunuyorum.

 

Gelelim Qi-gong'un kendimde gözlemlediğim etkilerine; öncelikle beni en derinden etkileyen noktası Qi'nin vücüdumda dolaşımını hissetmem ve bu enerji ile bedensel, zihinsel olarak hissettiğim dinginlikti. Öğrendiklerimi gün içinde, işte, evde, uyumadan önce, tuvalette, arabada, otobüste her anında uygulamaya başladım. İlk başlarda azar azar sonrasında pratiklerle beraber daha derine işlediğini fark ettim. Yürümemin değişmesinden, nefes alış verişimin farkındalığına, bedensel dinginliğe kadar kendimi mental ve bedensel olarak şifalandırmaya başladığım bir sürecin içine girdiğimi fark ettim. Şu anda bu şifalandırma sürecinin sonunun olmadığını görüyorum. Qi-Gong alıştırmaları kendimi şifalandırmak amacıyla yaptığım alıştırmalardan ziyade, daha çok benliklerimin derinlerine inip temizleyerek rahatladığım bir ritüel olarak bakıyorum ve her saniyesinde dinginliğimin artışını, boşluğun getirdiği rahatlamayı deneyimliyorum.

 

Tabii ki bunlar daha çok ruhsal olarak yaşadığım izlenimlerdi. Bedensel olarak ise, enerjik, gündelik koşuşturmalarımda yorgunluğumun azaldığı, alıştırmaların öncesine göre çok daha az yorgunluk hissettiğim ve alıştırmalara başlayınca enerjiyi tekrar sirküle edebildiğim güçlü ama bir o kadar da yumuşak ve rahat bir bedende olduğumu hissediyorum."

 

Utku Hamarat

İzmir

​Zoraki bir uyum sağlama içinde olduğum, sürekli kaçmak istediğim, yerime sığamadığım epey uzun bir süreç yaşadım. Hayatım, sindirilemeyen olaylar ve pratiğe geçiremediğim bilgiler arasında sıkışıp kalmıştı. Kısacası şiştim ve panik atakla patladım. Kaygılıyken atak geçirmek anlaşılır şey ama mutlu olup güldüğüm zamanlarda da atak geçirmeye başlayınca, zar zor ayaklanıp arayışa geçtim. Şifa arayışına...

Tesadüfen qigongla ilgili bir yazı okuyup, inanmayı çok istesem de içten içe reddettiğim bu yola, çaresizce girdim.

Daha ilk qigong çalışmamda iyilik hissetmekle birlikte, " acaba o da beni seviyor mu?" diyerek sevgiliye naz yapar gibi, qigongun beni ikna etmesini istedim. Ve evet, sevgiliye iltifat ettikçe karşılık verdi. Yani her qigong pratiği kendime iltifat etmekti.

Qigong düzeltir.

Qigong güzeldir.

Sercan Demircan

İzmir

Qigong Çalışmalarımız kişisel enerjimin düzenlenmesinde çok yararlı olduğu gibi başkalarının bedensel sorunlarını saptamada ve bir noktaya kadar sağaltmamda da yardımcı oluyor. Size çok teşekkür ediyorum.

Ayşe İhsan Zeybekoğlu

İzmir

100 gün nasıl geçer diye başlayıp, nasıl geçtiğini anlayamadan sonuna geldiğimiz eğitimimizin kazanımlarının en başlıcası sizler gibi değerli dostlar edinmek benim için. Bunca olumsuzluğun, stresin, yoğun temponun içinde, sayenizde güzel şeylerin farkına varabilmek ve bu farklı bakış açısını yakalayabilmek de çok önemli tabi ki. Bunun yakın çevreme faydasını hissedebilmek de, bana ayrı bir mutluluk veriyor.

Bilge Tosun

İzmir

Ayhan hocanın derslerinde farkındalıklı hareket etme, nefes alma, beslenme kısaca farkındalıklı yaşamakla ilgili pek çok ipucunu öğrenebilir; dersin bitiminde yenilenmiş ve canlanmış olarak ayrılırsınız..

Emine Yılmaz

İzmir

Please reload

bottom of page